môj príbeh

Som žena, ktorá si neverou prešla zo všetkých strán.

 

Najskôr som to samozrejme vnímala ako veľkú krivdu a nespravodlivosť.

Stále do mňa pichala otázka – prečo práve ja?

Na začiatku som plná bolesti nevnímala to, čo sa mi ukázalo až neskôr.

Vtedy by som nikdy nebola povedala, že nevera sa pre mňa stane životným darom, ktorý mi kompletne zmenil pohľad na seba a život, aký som dovtedy žila a život, aký chcem žiť ďalej.

 

Ako mladé dievča som neveru odsudzovala.

Môj názor bol celkom jasný, plný súdu a hnevu voči tým, ktorí si tým prechádzali. Cítila som opovrhovanie, zlosť, nenávisť voči ľuďom, ktorí v tom boli utopení, nevedeli z toho vyjsť von, ničilo a lámalo ich to. Bola som presvedčená o tom, že ja sa v tom nikdy nebudem nachádzať a ak predsa raz príde partner, ktorý ma podvedie, moje kroky budú jasné, nekompromisné a budú okamžite znamenať koniec vzťahu. Nevera bola pre mňa zabitie lásky, dobodanie dôvery, zneuctenie vzťahu.

 

Všetky tieto pocity vychádzali z hlavy mladej ženy, ktorá ešte vo svojom živote nebola vystavená žiadnej podobnej skúsenosti, ale názor bol jasný....

 

Mne sa to jednoducho nemôže stať...

Vesmír nepozná zápor. Vesmír vypočuje všetko, čo si želáte a skôr či neskôr vám to splní. Čaká na to, kedy svoje želanie vyslovíte s patričnou dávkou emócie, pozorne si vás vypočuje, až raz splní vaše prianie. Často krát ešte dôslednejšie ako by ste si vedeli predstaviť.

Každý jeden z nás má svoje poslanie na tejto zemi, svoj zámer, svoju cestu, ktorú si vybral, aby ju zvládol a naplnil. Do zrelého veku si ani len neuvedomujeme, ako sme si ten život rozohrali. Bez možnosti odstupu od každodenného rutinného partnerského života si nedokážeme ani len povšimnúť, ktorým smerom sa vydal náš vzťah. Z ničoho nič sa pred nami začínajú kopiť rôzne problémy a ani nevieme ako a kedy sme sa ocitli vo vzťahu s pocitom samoty. Najhoršia reakcia na zistenie, že za stav, v ktorom sa nachádzame, môže niekto iný. Postaviť sa do pozície obete je obyčajný alibizmus a rola manipulátora, keď vyžadujeme od niekoho iného, aby plnil naše očakávanie a spravil nás v živote šťastnou. Toto je jeden zo základných omylov. Nikto iný ako vy vás nemôže spraviť šťastnou a spokojnou s vašim životom. Za ten sme si zodpovední každý sám! 

Čo ak...?

Skúsme si pripustiť jednu vec. Prestavte si, že život je ako škola. Dostávate zadania a úlohy, ktoré musíte splniť. Keď nejakú úlohu neurobíte hneď, dostanete ďalšiu a ešte ťažšiu. Takto sa to opakuje až pokiaľ tú úlohu nesplníte. Nedá sa to nijako obísť ani podliezť. Takže začíname....

Čo ak je to zámer našej duše zažívať rôzne výzvy a problémy, ktoré sa pre nás počas života postavia a my sa ich musíme naučiť prekonávať? Čo ak sa musíme naučiť prekonať svoj strach, či to zlvádneme? Čo ak sa musíme naučiť, že sme dosť dobrí, dosť pekní, dosť spoľahliví alebo dosť zopovednostní? Čo ak máme toto všetko zažiť a prekonať, aby sme sa cez úspešne splnené úlohy školy života dokázali oslobodiť od doterajšieho spôsobu zmýšľania, ktorý nás priviedol do situácie, že nevieme ako ďalej? Čo ak je nutné toto všetko absolvovať, aby sme sa naučili znovu počúvať svoje ubolené srdce? Čo ak je naša intuícia tak udupaná našim egom, že ju už vôbec nie je počuť? Čo ak je toto všetko nutné pripustiť, aby sme konečne žili život plnohodnotne, nie ho len zo dňa na deň prežívali? Čo ak to všetko máme prežiť preto, aby sme sa naučili vďačnosti, pokore, porozumeniu a bezpodmienečnej láske? Čo ak je to všetko úplne naopak, ako sme si doraz mysleli? Čo ak by toto všetko fungovalo a vy ste si zobrali naspäť do svojich rúk kompetencie a zodpovednosť za svoj život?

Ja som pred časom taktiež stála pred týmito otázkami a stav mojej duše bol v takom žalostnom stave, že už som nemala na výber. Bola to výzva prekonať, čo mi hovorí moja hlava, ktorá ma zapĺňala pochybnosťami a strachmi všetkého druhu. Bolo to najťažšie rozhodnutie v mojom živote, ale pripustila som... čo ak....

Proste som sa jedného dňa rozhodla.... ten deň sa stal mojim druhým dátumom narodenia.

Odvtedy sa môj život začal uberať úplne iným smerom. Smerom, ktorý si vyberám ja a preberám si za to plnú zodpovednosť.

Bola som milenkou, bola som podvádzanou ženou, bola som tá, ktorá podviedla. Kruh sa uzavrel a ja som pochopila...