Život mi prihral možnosť zažiť si neveru z každej strany – ako milenka, podvádzaná aj podvádzajúca. Preto viem, ako sa v partnerskom trojuholníku cítia všetci zúčastnení a poviem vám, je to boľavé pre všetkých. Nepochopenie všetkých súvislostí mi robilo rany na duši, ktoré časom krvácali viac a viac.

Jedného dňa som sa zastavila a povedala si „dosť“!

A tak sa začalo moje pátranie…

Už od ranného detstva nás ovplyvňovala výchova našich rodičov, starých rodičov, učiteľov, priateľov, známych, ale aj prostredie, v ktorom sme vyrastali. Takmer nikdy sa nás nepýtali na naše pocity a emócie a tak sme ich jednoducho potláčali, lebo sme nevedeli, čo s nimi. Čo povedali dospelí, to bolo sväté. To, ako sme vnímali rôzne situácie, nikoho vlastne nezaujímalo.

Neučili nás, že je v poriadku povedať, ako sa cítime a keď sme sa chceli jednoducho len vyplakať, počúvali sme, že sme už veľkí a veľkáči už neplaču. Tak sme si z týchto situácií vytvorili akýsi batôžtek potlačených, nevysporiadaných a nepochopených emócií, predstáv o živote a partnerovi, očakávaní a prianí, ktorý nás sprevádza na chrbte našim životom každý deň.

Lenže časom z toho narástol poriadny batoh, ktorý nás tlačí dolu a jeho nosenie až priveľmi bolí…

… a takto si ten batoh prenesieme aj do partnerských vzťahov.

Do vzťahu prichádzajú obaja so svojimi batohmi a nevedomky začínajú obsah týchto batohov sypať na jednu veľkú kopu. Nikto sa nikoho nič nepýta, jednoducho len sype. Tu nejaké očakávanie, tu nejakú výčitku, tu nesplnenú predstavu.

A zrazu zisťujú, že nevedia spolu komunikovať, nevedia spoločne tráviť čas, netušia, čo ten druhý prežíva, jednoducho sa odcudzia.

Často krát si to všimnú až vtedy, keď sa do spoločného vzťahu prikradne niekto tretí..

Čo teraz robiť?

Ako zmierniť bolesť, ktorá zasiahla vaše srdce?

Ako prekonať toto ťažké životné obdobie?

Všetko, čo sa nám v živote deje, je odrazom nášho vnútra…

A tak všetky odpovede sú vo vás, vo vašich srdciach, vo vašej duši. Prečo sa to stalo práve vám, čo vám nevera ako taká vlastne chce povedať o vás samých.

A práve týmto zložitým obdobím sprevádzam všetky zlomené srdcia na ceste k odpusteniu a sebapoznaniu. Iba odstránením všetkých deštruktívnych emócií – odsúdenie, ublíženie, obviňovanie, hnev, nenávisť, všetky nevyslovené myšlienky a slová – vyplavením všetkého, čo cítite, môže vzniknutú prázdnotu zaplniť odpustenie.

Nevera je iba informácia o tom, že niečo v živote robím zle.

Verím, že nikto z vás nechce život prežiť zle, ale chce byť IBA štastným. Pochopením všetkých súvislostí, ktoré vás doviedli do situácie „aj mňa sa nevera týka“, môžete vyčistiť svoje vnútro, uzdraviť svoje srdce a dušu, „opraviť“ všetky vzťahy naokolo, zobrať si zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk a vykročiť tak k životnému šťastiu, láske a naplneniu..

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité výhradne na spracovanie Vášho odkazu. Zásady spracúvania osobných údajov.