nevera… šesť písmen

Nevera… šesť obyčajných písmen zoradených vedľa seba. Až keď to niekto zažije, zistí, koľko sa v nich skrýva bolesti a sklamania, s ktorými však ruka v ruke prichádza aj životné poznanie o sebe samej… Poznanie, ktoré mi dnes otvára celkom iný svet. Svet plný ozajstného života, ktorý som si znovu pretvorila na prežívanie radosti, lásky a hĺbky prežívania obyčajných vecí.

Nevera je stará ako ľudstvo samo. Stretávali sa s ňou celé generácie pred nami, stretávame sa s ňou v súčasnosti, bude tu aj o sto rokov. Či už ide o neveru z rozmaru, z emočného pošteklenia alebo neveru v mene lásky, za každých okolností je za ňou nejaký zmysel, nejaká príčina, bodavá bolesť priamo do srdca.

Často krát ani len netušíme, kde všade má nevera korene. Vraví sa jej aj, že je to rakovina vzťahu. Prikráda sa pomaly, nikto o nej nevie, netuší, no ona aj tak ničí vzťah. Rakovina, tá ktorú všetci poznáme je nekompromisným odrazom vzťahov, v ktorých väčšina z nás žije. Poznanie nevery a vzniku jej príčin a súvislostí je veľká príležitosť a výzva, neutápať sa v nekonečnej bolesti a pocite nič neriešiacej krivdy. Je to veľká príležitosť prekopať celý systém svojho doterajšieho zmýšľania a odštartovať tak transformáciu svojho života na inú – vyššiu úroveň. Nie je to koniec sveta, aj keď pocit, že sa zrútil celý svet je veľmi silný. Vďaka nej vieš spoznať jednoduché zákony života, ktoré ti dajú do rúk silu zmeniť vo svojom živote všetko, čo len chceš.

Na začiatku tejto transformačnej cesty – cesty k sebe je však potrebné dodržať jednu podmienku, na ktorej to celé stojí a padá. Je to podmienka absolútnej úprimnosti samej k sebe. Tu už žiadna výhovorka nemá zmysel, ba naopak, odvedie vás od pochopenia, ako to celé funguje a vy sa nebudete vedieť pohnúť ďalej. Bude potrebné otvoriť svoju doráňanú dušu, zlomené srdce a konečne sa znovu naučiť počúvať to, čo vám hovoria.

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Vaše osobné údaje budú použité výhradne na spracovanie Vášho odkazu. Zásady spracúvania osobných údajov.